Szachy

Sekcja szachowa została powołana na początku października 2012 w Klubie Sportowym Korona Zakrzewo jako spotkania przy parafii w Zakrzewie. Inicjatorem był ksiądz Karol Górawski oraz mieszkaniec Zakrzewa Damian Bartkowiak. Obecnie sekcja liczy 72 szachistów w tym 52 młodych szachistów i szachistek w wieku od 5 do 15 lat.

Nasz klub został zarejestrowany w Wielkopolskim Związku Szachowym oraz Polskim Związku Szachowym 15.05.2013 r. Jesteśmy najmłodszym klubem szachowy w województwie wielkopolskim i jedynym w gminie.

W 2018 awansowaliśmy do II ligi Juniorskiej i do II ligi seniorskiej. Drużyna juniorska zajęła 2 miejsce w III lidze i awansowała do II Ogólnopolskiej Ligii Szachowej, gdzie w Szczyrk, zajęła 21 miejsce na 36 zespołów i wywalczyła utrzymanie na 2019 rok w II Lidze.

Złote medale za wygranie na poszczególnych szachownicach w III Lidze zdobyli: Hubert Niemier (8,5 z 9), Kamil Chaczyński (7,5 z 8), Szymon Tadych (9 z 9) i Martyna Niemier (7,5 z 9), srebrny medal – Olgierd Tadych (6,5 z 8).

Dodatkowo trzy drużyny juniorów startowała w 2018 roku w IV lidze juniorów. Drużyna seniorska zajęła 2 miejsce w III lidze i podobnie jak juniorzy awansowała do II Ogólnopolskiej Ligi Seniorów, gdzie zajęła 14 miejsce, utrzymując się na tym poziomie rozgrywek.

W sezonie 2017/2018  po raz kolejny wystawiliśmy drużynę w IV lidze seniorów, a dwie na sezon 2018/2019, gdzie główną ideą jest dalsze szkolenie młodzieży tym razem w starciu z drużynami seniorskimi.

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach szybkich srebro Kamil Chaczyński i brąz Hubert Niemier.

Nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli w 2018 udział w turniejach w Polsce i Portugalii (miejscowości):

IV Ogólnopolskie Turniej Szachowy „Żołnierzy Wyklętych” w Gnieźnie a także innych turniejach w Białymstoku, Chełmie, Dopiewie, Dusznikach, Drzonkowie, Gdańsku, Grębiszewie, Grudziądzu, Jastrzębiej Górze, Jastrzębsku Starym, Karpicku, Koninie, Kostrzynie, Kowalewo Pomorskie, Kwidzynie, Łodygowice, Łęknie, Malborku, Międzyrzeczu, Miłoradzu, Montijo (Portugalia), Morągu, Obornikach, Pęgowie, Poroninie,  Poznaniu, Przeźmierowie, Sękowie, Skorzęcin, Stęszewie, Śremie, Suchym Lesie, Sypniewie, Szemudzie, Szczyrku, Tczewie, Turku, Wapnie, Wolsztynie i oczywiście w Zakrzewie.

I grupa dla zaawansowanych i posiadających kategorię szachową

  • czwartki od godz. 18:00 do 19:00
    salka przy kościele w Zakrzewie, ul. Długa 131

II grupa dla początkujących i średniozaawansowanych

  • czwartki od godz. 17:00 do 18:00
    salka przy kościele w Zakrzewie, ul. Długa 131

III grupa dla początkujących i średniozaawansowanych

  • środy od godz. 17:00 do 18:00
    salka w Kościele w Dąbrówce, ul. Malinowa 5

IV grupa dla zaawansowanych i posiadających kategorię szachową

  • środa od godz. 18:00 do 19:00
    salka w Kościele w Dąbrówce, ul. Malinowa 50

V grupa dla najmłodszych

  • środa od godz. 16:15 do 17:00
    salka w Kościele w Dąbrówce, ul. Malinowa 50

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: [email protected]

Opłaty

Szczegółowe informacje dotyczące opłat w sekcji szachowej.

Nasz sekcja na Facebooku

Organizacje szachowe

Media o nas

Inne

Terminarz sekcji szachowej