Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat na Wakacyjne Warsztaty Mistrzów Życia 2022!

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat na Wakacyjne Warsztaty Mistrzów Życia 2022!

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat na Wakacyjne Warsztaty Mistrzów Życia 2022!

Na naszych zajęciach poznajemy życie podróżników, artystów, patriotów, sportowców. Przeżywamy przygody, rozwiązujemy zagadki, bawimy się kreatywnie, dużo ruszamy się przy grach i zabawach!

Terminy i tematy warsztatów – sześć edycji od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 14.00

27 czerwca – 1 lipca 2022 OCEANY warsztaty teatralne
Młodzież: 11 – 15 lat

„Wraz z uczestnikami naszą przygodę rozpoczniemy od dotknięcia tematu przewodniego. Przyjrzymy mu się zarówno pod kątem realistycznym jak i metaforycznym. Będzie to dla nas czas podjęcia decyzji i wypłynięcia na Oceany. Kiedy już to zrobimy, zanurzymy się, by odkrywać, badać i eksplorować nasze Oceany. W jaki sposób będziemy to robili? Nie chcę wszystkiego zdradzać, odsłonię przed Wami to, że będziemy w nasze odkrywanie angażowali całą naszą istotę, czyli: nasze ciało, emocje, wyobraźnię i umysł. Wierzę, że prawdziwie odkryjecie i doświadczycie Waszych Oceanów, które tylko czekają, by się w nie zanurzyć i je poznawać. To będą Wasze drogocenne odkrycia.” /Marcin Cichoń/

Warsztat realizowany będzie poprzez: improwizację aktorską i dramową (scenki, ćwiczenia okołoteatralne), pracę z oddechem, świadomość i plastykę ciała, teatr ożywionej formy, gry i zabawy teatralne

Prowadzący: Marcin Cichoń
Wspomagająca: Renata Kryczka

 

4 – 8 lipca 2022 PODRÓŻ DO ZŁOTEGO ŹRÓDŁA baśnie polskie i folklor
Dzieci: 6 – 10 lat

Podczas warsztatów będziemy pleść, tykać, stukać młotkiem zbijając skrzynię, malować na szkle i skręcać z siana koniki.
Każdego dnia poznamy dawną zabawę i piosenkę, wysłuchamy baśni i wykonamy przedmiot z dawnych lat. Będzie coś dla chłopców – np. szlifowanie drewna lub zabawy zręcznościowe i coś dla dziewczynek : szycie, tkanie i nawlekanie korali.
Będziemy szukać podobieństw między tym co dawne i współczesne. Poszukamy „złotego źródła”, posłuchamy co śpiewa lipa, powspinamy się na szklaną górę, oswoimy swoje strachy. Odkryjemy stare mapy. Poszukamy jadalnych roślin. Będziemy ćwiczyć ciało i umysł. Skupimy się na ekologii oraz prostocie życia.
Każdego dnia towarzyszyć nam będzie inny bohater baśni.

MISTRZ: Oskar Kolberg
Prowadząca: Dorota Dudko,
Wspomagająca: Renata Kryczka

 

11 – 15 lipca 2022 ROWEREM PRZEZ ŚWIAT
Dzieci: 7 – 11 lat

Czekają nas codzienne wyprawy rowerowe po pobliskich lasach i okolicy, gra terenowa, piknik na łonie natury. A tropem naszych Mistrzów podróży odwiedzimy „roześmiane” Czechy, poukładaną Austrię, tonącą w błocie Jugosławię i Bułgarię, Turcję i jej gorliwych pograniczników, rozległe pustkowia Anatolii… wreszcie Chiny. Szlaki są przetarte, ale mogą być pełne niespodzianek.

MISTRZOWIE: Halina i Stach Bujakowscy
Prowadzący: Renata i Andrzej Kryczka

 

18 – 22 lipca 2022 WODNE PRZYGODY
Dzieci: 6 – 10 lat

Przygotowaliśmy ruch i zabawę na świeżym powietrzu. Jeszcze nie dorównamy naszemu Mistrzowi, który przepłynął kajakiem Atlantyk, ale przygotujemy tor przeszkód, by pokonać własne wyzwania! Dla pokrzepienia będziemy „gotować” zupy wiaderkowe i wyprodukujemy roślinne kostki lodu, dla zabawy „bomby” balonowe, zawsze można zagrać w statki. Planujemy odwiedzić Termy Tarnowskie.

MISTRZ: Aleksander Doba
Prowadzący: Andrzej i Renata Kryczka

 

25 – 29 lipca 2022 DZIKA AFRYKA przygodowo i plastycznie
Dzieci: 6 – 10 lat

Ruszamy w fajną, rozwijającą podróż obok mistrza po Afryce. Poznamy przyrodę, ludzi i kulturę Czarnego Lądu. Będziemy działać artystycznie przy pomocy różnych technik… Pytacie co zrobimy ??
Mapę Afryki ukazującą bogactwo kontynentu, rysunek martwej natury, zrobimy relief, płaskorzeźbę w aluminium, narysujemy Kazika, a z masy solnej stworzymy piękne afrykańskie zwierzęta.
Przy tym dużo zabawy!

MISTRZ: Kazimierz Nowak
Prowadzący: Norbert i Monika Brommer

 

1 – 5 sierpnia 2022 PEJZAŻ

Dzieci od 11 roku życia, młodzież, dorośli

Wcielimy się w rolę artystów i wykorzystując fotografię, rysunek, malarstwo dostrzeżemy walory i piękno otaczającego nas naturalnego świata. Będzie to zarówno wyzwanie jak i przygoda zakończona wystawą, prezentacją powstałych prac.

Wyruszymy w plener, gdzie będziemy szukać natchnień, inspiracji; gdzie będziemy fotografować przyrodę, szkicować i malować na płótnie z natury. Nauczymy się jak przenieść piękno natury na obraz.

Podczas zajęć wejdziemy w klimat Polski z przełomu XIX i XX wieku, którą widział i pięknie „opisał” za pomocą malarstwa Józef Chełmoński.

Pokażemy uroki polskiego i ukraińskiego krajobrazu polskiej wsi, cudownej przyrody żyjącej czterema porami roku, związki miedzy rytmami przyrody a życiem człowieka. Nasz mistrz, to utalentowany malarz, wrażliwy na piękno świata, patriota.

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci (od 11 lat), młodzieży i dorosłych, bez względu na poziom umiejętności. Zapraszamy Rodziców z dziećmi, babcie, dziadków. To może być wspaniały czas wzajemnych inspiracji, tworzenia i integracji, także międzypokoleniowej. Znajdzie się też czas na dobrą zabawę w ruchu dla chętnych.

Jeżeli myślisz sobie: chciałbym, ale nigdy nie malowałem, nie dam rady, z pewnością mi nie wyjdzie, to już za późno na naukę, to ten warsztat jest w pierwszej kolejności właśnie dla Ciebie. Tu odmienisz swoje myślenie o tym co to znaczy być twórcą.

MISTRZ: Józef Marian Chełmoński
Prowadzący: Norbert Brommer
Wspomagająca: Renata Kryczka

PLAN DNIA (przykładowy)

9.00-9.30 przyprowadzanie uczestników
9.30-10.15 zabawy integrujące
10.20-11.20 zajęcia tematyczne I (Mistrzowie życia)
11.25-11.40 przerwa na posiłek
11.45-12.45 zajęcia tematyczne II
12.50-13.30 blok gier i zabaw
13.30-14.00 odbiór dzieci

MIEJSCE: ZAKRZEWO, ul. Długa 131, Salka Korony Zakrzewo przy Kościele NMP,

Zajęcia w salce i w plenerze przy Lesie Zakrzewskim.

KOSZT: 370zł za 5 dni warsztatowych

Drugie i kolejne dziecko, drugi warsztat, KDR: 350zł

Zapewniamy owocowe przekąski na każdy dzień.

ZAPISY: poprzez formularz
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJbWvy5satGLkyM0-kS_Krf7rMmuWzDxPlHD5qNkKA0fyAYQ/viewform?usp=sf_link

lub mailowo, telefonicznie: [email protected] tel. 519 528 444

Prosimy o wpłaty zaliczki 100zł w ciągu 7 dni od zapisu dziecka na konto Stowarzyszenia w Banku Spółdzielczym Duszniki Oddział w Skórzewie: 81 9072 0002 2017 0703 7784 0009 z dopiskiem: imię nazwisko dziecka, warsztaty, termin. Druga rata płatna do 20 czerwca 2021.

Projekt współfinansowany ze środków publicznych Gminy Dopiewo.