MAMY ĆWIERĆFINAŁ !!! WIEMY Z KIM ZAGRAMY…

MAMY ĆWIERĆFINAŁ !!! WIEMY Z KIM ZAGRAMY…
Nasi młodzicy starsi zakończyli rozgrywki strefowe ligi U13M i zameldowali się w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików! To historyczna chwila dla naszego młodego Klubu, więc wypada zdać szerszą relację z rundy wyjazdowej tych rozgrywek.
Kluczem do awansu była wygrana w sobotę 1 maja z MKKS ŻAK Koszalin – 82:89.
Pomimo wczesnej pobudki i długiej podróży do Koszalina, nasi zawodnicy przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i rozegrali jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Przeciwnik, który również walczył o awans, postawił ciężkie warunki i mecz toczył się „punkt za punkt” do ostatnich minut meczu. W końcówce skuteczniejsi byli nasi zawodnicy i to my odnieśliśmy to ważne zwycięstwo.
W niedzielę 2 maja rozegraliśmy spotkanie w Szczecinie – ze zwycięzcą rozgrywek strefowych – Pogonią Basket. Trudy sobotniego meczu spowodowały, że sił naszym liderom, w spotkaniu z mocniejszym fizycznie przeciwnikiem starczyło na niecałą pierwszą połowę. Pod koniec drugiej i w trzeciej kwarcie przeciwnik uzyskał przewagę, którą utrzymał do końca spotkania. Trzeba jednak podkreślić, że zawodnicy, którzy zazwyczaj mniej przebywają na boisku, w tym meczu zagrali z bardzo dużą determinacją i wywalczyli remis w czwartej kwarcie. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 80:52 dla Pogoni.
Koszykarski maraton zakończyliśmy w poniedziałek 3 maja – meczem ze Spójnią Stargard. Pomimo naszej ambitnej walki, przeciwnik był lepiej dysponowany w tym spotkaniu i ostatecznie wygrał 81:65. Nasz zespół walczył do ostatniej sekundy o każdą piłkę i każdy punkt, a mecz obfitował w spektakularne zagrania i mógł podobać się naszym kibicom.
Gratulacje znakomitej postawy i awansu dla naszych chłopaków i trenera Jacka Skrzypczaka.
Gorące podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu i noclegów oraz duże wsparcie finansowe, umożliwiające zorganizowanie całego wyjazdu.
Przed nami przygotowania do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.
Wezmą w nich udział 32 zespoły z całej Polski. Awans do półfinałów uzyskają po dwa zespoły z każdego turnieju.
Będą one rozgrywane w dniach 21-23 maja. Znamy już naszych przeciwników. Zagramy z WKK Wrocław,Astoria Bydgoszcz oraz UW-MBA Warszawa.
Trzymamy kciuki!!!