Podsumowanie sezonu 2018/19 okiem sztabu trenerskiego Korony.

Podsumowanie sezonu 2018/19 okiem sztabu trenerskiego Korony.

Obóz w Olecku był ostatnim akcentem sezonu 2018/19. Zawodnicy z drużyn Skrzat, Żak i Orlik gościli w Olecku. Solidna praca treningowa przeplatana dużą dawką zabawy, przygody i rekreacji pokazała olbrzymi potencjał młodych Koroniarzy. Doskonałe warunki bytowe i treningowe sprawiły, że obóz był bardzo udany, a wisienką na torcie były wypady po przepięknej mazurskiej okolicy. Mazury Cud Natury – nic dodać ,nic ująć. Było super!

Runda wiosenna to czas rywalizacji w lidze WZPN i lidze RAFiK. Wszystkie grupy Korony solidnie pracowały i toczyły zacięte boje na zielonych murawach.

Najmłodsza grupa Skrzatów z roczników 2012/13 pod batutą trenera Marcina poczyniła ogromne postępy i ukazała niesamowity potencjał. Każde zajęcia to wspaniała przygoda. Mnóstwo zabaw, gier i zadań z piłką daje wiele radości zawodnikom i zawodniczkom, a pod względem dyscypliny mali Koroniarze funkcjonują niemal wzorowo. Umiejętności piłkarskie zaprezentowali w Lidze RAFiK i grach kontrolnych. Na wszystkie spotkania patrzeliśmy z wypiekami na twarzy. Pojedynki 1×1, kontrola piłki, zwody i drybling to znak firmowy najmłodszych Koroniarzy! Tak trzymać! Dodatkowo 6-cio letni Tymek wziął udział w obozie w Olecku będąc zdecydowanie pozytywną gwiazdą dalekiej wyprawy! Uśmiechu i pozytywnego podejścia mogli się uczyć od niego wszyscy obozowicze!

Grupy Żak F 2 (2011) i Żak F1 (2010) mają za sobą doskonałą rundę w rozgrywkach WZPN. Obie grupy pokazały duży postęp i pewnie zwyciężyły w ligowej rywalizacji! Mecze obu drużyn przyciągały na trybuny wielu kibiców-rodziców, a postępy zawodników i coraz większe umiejętności ukazują, że szkolenie w Koronie jest na bardzo dobrym poziomie i pozwala na harmonijny rozwój każdego dziecka. Wyrównana kadra obu zespołów, dowodzonych przez trenerów Jakuba i Artura pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Piękne akcje, wygrane pojedynki 1×1 były solą każdego meczu i zachęcały do licznych braw!

Orliki z roczników 2008 i 2009 równie dobrze radziły sobie w ligowych zmaganiach. Podopieczni trenera Krzysztofa toczyli walkę o promocję do wyższej ligi. W piłce zawsze trzeba grać do końca według przyjętych zasad i w zgodzie z założeniami tego etapu szkolenia. Dobra, skuteczna gra Koroniarzy pokazuje, że idziemy właściwą drogą. Każdy z zawodników był równie ważnym ogniwem ligowej rywalizacji. Losy awansu zostały przesądzone dopiero w ostatniej kolejce a zabrakło nam bardzo niewiele. Cóż, tak bywa. Z pewnością jesienią bogatsi w doświadczenie chłopcy pokażą dobrą grę i walka o każdą piłkę w połączeniu z jakością pracy będzie gwarancją sukcesów.

Świetną pracę wykonał nowy trener Orlików 2008. Trener Łukasz tchnął w drużyną nowego ducha. Solidna praca treningowa i postęp w grze widoczny był gołym okiem. Przed drużyną obóz w Opalenicy i szansa na doskonałą zabawę i przygotowanie do nowego sezonu. Może któryś z Koroniarzy zbuduje wielką formę jak sam Cristiano Ronaldo, który trenował w Opalenicy i spał w tym samym hotelu co nasi zawodnicy. Trzymamy kciuki!

Bardzo dobra runda za naszymi młodzikami. Trener Mariusz wraz z drużyną wykonał kawał dobrej roboty. Oprócz postępów w grze i pracy treningowej widoczne to było w ligowej tabeli. Zgodnie z założeniami tego etapu ważną rolę odgrywa praca nad charakterem i odpowiednim podejściem do pracy treningowej. Już teraz procentują dobre nawyki i zachowania, które wprowadził trener Mariusz. Jesienią przejście na duże boisko i kolejne wyzwanie! Z pewnością damy radę!

Grupa trenera Macieja z roczników 2007 i 2008 to dobra atmosfera treningów i kompleksowa praca nad piłkarskim rzemiosłem. W sierpniu chłopcy mają szansę wyjazdu do Opalenicy wspólnie z Młodzikami 2008. Przed nimi szansa zaliczenia obozu w jednym z najpiękniejszych ośrodków treningowych w Polsce i Europie! Nie przegapcie takiej okazji!

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali w I lidze nasi trampkarze z rocznika 2004. Nasza drużyna po obozie w Kołobrzegu i zimowych przygotowaniach chciała wspiąć się szybko w górę ligowej tabeli. Niestety chłopcy mieli problem z frekwencją na treningach co przenosiło się na bardzo nierówną formę. Korona potrafiła grać niezwykle widowiskowo, zwyciężając mecze w niesamowitych okolicznościach pokazując duży potencjał. Przed drużyną spore zmiany. Nowy trener, który obejmie drużyną od sierpnia z pewnością postawi wysokie wymagania i tylko odpowiednie zaangażowanie pozwoli wykorzystać w pełni możliwości każdego zawodnika. Drużyna weźmie udział w o bozie w Opalenicy w dniach 23-30.08. To będzie decydujący moment przygotowań i szansa na zgranie się z nowymi kolegami, którzy zwiększą rywalizację w drużynie. Więcej szczegółów dotyczących nowego trenera i drużyny podamy z początkiem lipca.

Najstarsza grupa to juniorzy starsi. Podopieczni trenera Łukasza debiutowali w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. To pierwszy historyczny sezon Korony na tym szczeblu rozgrywek. Po trudnej rundzie jesiennej drużyna postawiła sobie ambitny cel walki o zwycięstwo w lidze. Po solidnych przygotowaniach z animuszem rozpoczęliśmy rundę od pewnych zwycięstw. Długo walka o mistrzostwo pozostawała w naszych rękach. Niestety przegrany mecz z Kórnikiem spowodował, że coś pękło a drużyna mimo niezłej gry długo nie mogła złapać właściwego rytmu. W końcu ostatnie mecze to dobra gra i powrót na właściwe tory. Kończymy sezon na podium ligi wojewódzkiej co z pewnością należy uznać ze spory sukces. Postawa drużyny i jej gra pokazuje, że szkolenie w naszym klubie jest na odpowiednim poziomie. Gwarantuje ono rozwój jednostki i odpowiedni wynik drużyny w końcowych etapach szkolenia w piłce młodzieżowej. Teraz czas na debiut części Koroniarzy w „seniorskiej” piłce. Szczegóły wkrótce. Już dziś wiemy, że bardzo ważnym momentem przygotowań do gry w lidze wojewódzkiej juniorów A1 i seniorach będzie obóz w Opalenicy 27.07-03.08. Liczymy, że wszyscy wezmą udział w obozie i solidnie przepracują czas przygotowań do ligowej batalii o mistrzostwo Wielkopolski juniorów.

Przed wszystkimi grupami zasłużony odpoczynek i czas na regenerację. W lipcu odpoczywamy i resetujemy się przed kolejnym sezonem. Na boiskach będą trwały prace przygotowujące murawy do nowego sezonu. W sierpniu wszystkie grupy powrócą do treningu a trenerzy prowadzący poinformują z początkiem lipca rodziców i zawodników o terminie wznowienia treningów. Życzymy udanych wakacji i pamiętajmy, że pełna współpraca na linii zawodnik – rodzic – trener jest gwarancją sukcesu i rozwoju. Do zobaczenia na zielonej murawie!

Z podniesionym czołem KORONA zawsze zespołem!

Z pozdrowieniami sztab trenerski.