V Festyn Korony Zakrzewo

V Festyn Korony Zakrzewo

16 września 2018 w Zakrzewie odbył się V Festyn Korony Zakrzewo, impreza, która gromadzi wszystkie sekcje oraz integruje Koronę z lokalnym środowiskiem Gminy Dopiewo. W tym roku
świętowanie rozpoczęliśmy już dzień wcześniej mszą świętą w parafii w Dąbrówce w intencji Stowarzyszenia. Dzień Festynu obfitował w różnorodne wydarzenia, cieszyliśmy się dużą
frekwencją przy wyśmienitej pogodzie.

Po raz drugi wystartował bieg 11 Koroniarza, z trasą prowadzącą przez lasy zakrzewskie na dystansie 11 kilometrów. W tym roku gościem specjalnym Festynu i dosłownie „twarzą biegu”
była legenda polskiej piłki nożnej Andrzej Juskowiak. Wyniki rywalizacji sportowej w kategorii mężczyźni i kobiety poniżej.

1 miejsce Paweł Dembski (42:48) 2. Robert Walczak (44:46) 3. Kacper Słowik (46:11). Wśród Pań triumfowała Anna Pogorzelska (46:12) 2 miejsce Agnieszka Kijak (51:18) 3.
Małgorzata Opala (51:53). Gratulacje dla wszystkich, którzy stanęli do zmagań z samym sobą na trasie biegu i podziękowania dla kibiców!

Po raz trzeci został rozegrany Rodzinny Turniej Szachowy par dwuosobowy. W grupie A – od rankingu PZSZACH 1400 wystartowało 8 zespołów, a wygrał duet nowego trenera szachowego Korony Pawła Polarczyka z Pawłem Andrzejewskim.

Szczegółowe wyniki http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_5494/results.html…

W grupie B – do rankingu PZSZACH 1400 wystartowało 10 drużyn, a najlepszym duetem zostały dwie czołowe zawodniczki Korony Zakrzewo Sara Gać – Mytych i Hanna Zarzycka.
Szczegółowe wyniki http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_5495/results.html…

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy startu i zapraszamy za rok.

Po raz piąty cała piłkarska rodzina Korony spotkała się na boisku w Zakrzewie. Była to okazja do zaprezentowania się sekcji piłkarskiej, która z każdym rokiem stara się jak najlepiej rozwijać sportową pasję wśród dzieci i młodzieży. Aktualnie zawodnicy i zawodniczki trenują w dziesięciu grupach szkoleniowych, od skrzata do juniora, pod okiem dziesięciu trenerów. Prowadzimy również treningi indywidualne dla bramkarzy i zawodników z pola.

Chcąc podnosić stale poziom szkolenia opracowaliśmy własny model szkolenia, który ma być gwarancją jakości i w niedalekiej przyszłości, dzięki mądrze prowadzonemu szkoleniu i zaangażowaniu ludzi dbających o stały rozwój Korony pomoże naszym wychowankom przeżyć piłkarską przygodę na najwyższym poziomie.

Wszystkie drużyny biorą udział w rozgrywkach WZPN i lidze RAFiK. Cieszy nas bardzo fakt, że najstarsze grupy Korony z każdym rokiem awansują w ligowej hierarchii, rywalizując z najlepszymi drużynami w Wielkopolsce. W tym roku juniorzy Korony wywalczyli awans do ligi wojewódzkiej i po pierwszych meczach prowadzą w ligowej tabeli. To bardzo mobilizuje do dalszej pracy i jest z pewnością inspiracją dla najmłodszych adeptów naszego klubu.

Zapraszamy chłopców i dziewczynki do wspólnej pracy i zabawy na zielonej murawie. Na Festynie obecni byli także koszykarze Korony, chętni przystąpili do konkursu rzutów do kosza. Po raz pierwszy przygotowaliśmy także boisko do siatkówki, w sezonie 2018/2019 prowadzimy nabór do nowej, tworzonej sekcji piłki siatkowej dla dziewczynek.

Zapraszamy!

Wisienką na torcie festynowym był mecz ojców Koroniarzy z trenerami. Po dobrym, emocjonującym spotkaniu ojcowie zwyciężyli 5:4. Festyn odbywa się dzięki pracy wszystkich sekcji sportowych, wolontariuszy i wsparciu podmiotów zaprzyjaźnionych. W tym roku szczególne podziękowania kierujemy do firm: Skandynawskie Okna, Dealer BMW Olszowiec, SAT TS (XBionic) i Linteli.

Zapraszamy do trenowania w Koronie, sprawdzajcie nasze działania poza sportowe, za chwilę startują warsztaty teatralno – ruchowe, przygotowujemy dla Was kolejne wydarzenia, chociażby Bal Korony (2 lutego). A kolejny Festyn już za rok!

Galeria zdjęć