CZTERY WOJEWÓDZTWA ZDOBYTE przez szachistów sekcji szachowej KS Korona Zakrzewo !

CZTERY WOJEWÓDZTWA ZDOBYTE przez szachistów sekcji szachowej KS Korona Zakrzewo !

Szczególne wyróżnienie należy się Kamilowi Chaczyńskiemu, który wywalczył brązowy medal w grupie chłopców do lat 14. W tej samej grupie Szymon Tadych zajął 6 miejsce.
Link – C14 – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5340/
Pozostałe wyniki naszych podopiecznych
Hubert Niemier zajął 5 miejsce
Link – C18 – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5343/
Lena Michalska w swoim pierwszym turnieju w barwach koroniarskich wywalczyła 12 miejsce
Link – D10 – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5339/
Martyna Niemier zajęła 12 miejsce
D14 – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5341/
Wszystkim serdecznie gratulujemy dobrego wyniku i w przyszłości liczymy na więcej.
8.10 zagraliśmy w Wolsztynie, więcej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5407/results.html?l=pl&tb=10_
Oczywiście Zakrzewo ☺
http://www.chessmanager.com/tournaments/5688326065487872/results

Zachodniopomorskie…

Zosi Prawucka awansowała do Mistrzostw Polski gdyż zdobyła 2 miejsca w Półfinałach Juniorów w szachach klasycznych, Łazy, Zachodniopomorskie, Poland, w grupie dziewczynek do 9 lat i awansu do Mistrzostw Polski 2018 !!!
Druga zawodniczka KS Korony Zakrzewo – Martyna Niemier była szósta w grupie dziewczynek do lat 13.
Więcej:
http://www.chessarbiter.com/…/ti_3172/final_standings&7.html
http://www.chessarbiter.com/…/ti_3174/final_standings&9.html

Pomorskie…

Nasz trener wspierający, Tomek Kempiński, profil na chessarbitrze (http://www.chessarbiter.com/rankingi.php?id_cr=4700) zagrał w VI Międzynarodowym Turnieju Szachowym Pamięci Marii Trafalskiej. Grupa OPEN, w Gdańsku, gdzie w silnie obsadzonym turnieju zajął 6 miejsce. Więcej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5210/results.html?l=pl&tb=10_
Na drugi dzień wystąpił XXV Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Szemud gdzie zajął 1 miejsce, więcej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5625/final_standings&9.html

Kujawsko-pomorskie…

Relacja Pani Sylwii Gać
„Pełen emocji turniej w Białych Błotach 14.10.2017
W Białych Błotach w Dniu Nauczyciela odbył się turniej szachów szybkich niezwiązany z tym świętem (poza szkolną aulą ;). Zawody pod patronatem tamtejszego Wójta oraz Dyrektora Ośrodka Kultury czyli XIV Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Białe Błota. Początkowo wydawało się, że będzie to nieduży lokalny turniej. Jak się okazało był to duży, całkiem mocno obsadzony, dobrze zorganizowany turniej. Turniej zgłoszony do FIDE, z nagrodami finansowymi = 67 zawodników.
W pierwszych 4 rundach Sara grała z dużo starszymi od siebie przeciwnikami, w tym z trzema wyżej notowanymi. W czwartej rundzie przeciwnik popełnił błąd, co Sara zakonotowała i poszła zgłosić sędziemu. Ku jej zaskoczeniu przeciwnik zaprzeczył, iż popełnił błąd. Sędzia stał nieco skonfundowany. Sara przedstawiła swoją wersję wskazując gdzie stała figura przeciwnika i jakie ruchy wcześniej poczyniono. Emocje wzięły górę i łzy popłynęły. Przeciwnik, starszy pan, utytułowany (II kategoria szachowa, dużo wyższe elo od Sary) szedł w zaparte prezentując swoje stanowisko. Na poparcie słów Sary znalazł się świadek – gracz obok obserwujący tę grę wcześniej. „Gapiów” przybywało. Sędzia zachował zimną krew, przeanalizował szachownicę i stwierdził, iż niemożliwe jest by skoczek w trzecim ruchu stał we wskazanym przez przeciwnika miejscu. Ponad to zauważył, że zegar był przełączony na ruch Sary a przeciwnik twierdził, że teraz jest jego ruch. Sędzia po analizie przyznał zwycięstwo Sarze. Zasłużone. Koszt był jednak ogromny – stres i żal. W efekcie trzy kolejne partie zakończyły się porażką. Obserwatorzy gratulowali Sarze odwagi. Z jednej strony mieli rację, z drugiej strony – fair-play dotyczy wszystkich graczy, także tych dużo starszych.
Sara w kategorii juniorek do lat 12 była pierwsza. Szkoda tylko, że takiej klasyfikacji nie było … To był dobry występ, a zebrane doświadczenie z pewnością przyniesie efekty.
Niewątpliwie kolorytu całej imprezie dodawał sędzia główny – Pan Jarosław Wiśniewski. Jego wypowiedzi i przerywniki w stylu Pana Bałtroczyka rozładowywały napięcie i bawiły zarówno graczy, jaki osoby towarzyszące.
Skazą na turnieju pozostaje postawa starszego pana oraz dwóch graczy będących pod wpływem alkoholu. Regulamin tego nie zabraniał. Warto więc rozbudować regulamin rozgrywek szachowych o zakaz gry pod wpływem używek, jak też ich konsumpcji podczas turnieju. Dla dzieci i młodzieży był to zły przykład.
III Szachowych Igrzysk Szachowych i krótki e-mail
w załączeniu przesyłam zdjęcie Sary z pucharem w kształcie skoczka za zajęcie 7 miejsca- zdobyła 5 punktów w 7 rundach (4 zwycięstwa, 2 remisy, 1 przegrana. Sara, jak i my, jest szczęśliwa i zadowolona z wyniku. Trzeba przyznać, że poza samym turniejem zajęcia były bardzo intensywne, bo wróciła zmęczona i zabrakło jej sił na uzupełnienie szkolnego materiału:)
Pozdrawiam,
Sylwia Gać”

Zachęcamy do relacjonowania występów Państwa dzieci !
Instruktorzy szachowi

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź