Jesienny flesz sportowy czyli podsumowanie zmagań Koroniarzy

Jesienny flesz sportowy czyli podsumowanie zmagań Koroniarzy

 Po wrześniowym naborze najmłodsza grupa Skrzatów z rocznika 2012 rozpoczęła swoją piłkarską przygodę, ucząc się i bawiąc pod okiem trenera Marcina Jóźwiaka i Macieja Sommerfelda. Skrzaty z rocznika 2011 zadebiutowały w turniejach WZPN oraz Lidze Rafika, gdzie zaprezentowały duży potencjał, sprawiając wiele radości licznym kibicom. Olbrzymie zaangażowanie widoczne na każdym treningu pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość, a trenerzy Jakub Górczak i Maciej Śliwiński z pewnością zadbają o właściwy rozwój drużyny. Żaki młodsze pod wodzą trenera Aleksa Bilskiego bardzo udanie zaprezentowały się w lidze Rafika, a na grę drużyny patrzyło się z przyjemnością. Sporo grania za naszymi drużynami Żaków starszych z rocznika 2009, które pod wodzą trenerów Marcina Stawniaka i Krzysztofa Paczkowskiego rywalizowały odpowiednio w lidze WZPN i Rafik. Drużyny stale czynią duże postępy, czemu sprzyja niemal stuprocentowa frekwencja na treningach, a perspektywa licznych turniejów halowych sprawia, że zdobywane z każdym tygodniem doświadczenie wkrótce zaprocentuje jeszcze bardziej. Ze zmiennym szczęściem w lidze WZPN rywalizowały Orliki młodsze i starsze pod kierownictwem trenerów Jakuba i Rafała Starzyńskiego. Silni rywale wysoko postawili poprzeczkę, ale znając ambicje zawodników i trenerów na wiosnę zobaczymy zmotywowanych Koroniarzy, którzy pełną parą pracują podczas każdego treningu. Duże znaczenie będzie miał obóz w Twardogórze gdzie doskonałe warunki do treningu pozwolą maksymalnie zgrać drużynę i przygotować optymalną formę. Grupa trenera Macieja Śliwińskiego zaliczyła 

11 jesieni

występy w lidze Rafik, podobnie jak „Rafikowcy” z rocznika 2005-04, pokazując radość z gry oraz aktywnie spędzając niedzielne przedpołudnia. Zwycięsko zakończyli rundę Młodzicy z rocznika 2006, którzy pod wodzą trenera Marcina Stawniaka zwyciężyli swoją grupę i na wiosnę z pewnością skutecznie powalczą o awans do II ligi. Bez porażki rundę jesienną zakończyli nasi trampkarze , którzy równym krokiem zmierzają do I ligi. Pokora, praca i pełne zaangażowanie są kluczem do powodzenia drużyny trenera Jóźwiaka. Oby tak wiosną chłopacy! Obie grupy formę do ligi szlifować będą podczas obozu w Dzierżoniowie. Na drugim biegunie znaleźli się podopieczni trenera Rafała – juniorzy B2, którzy mimo licznych problemów kadrowych w każdym meczu dawali z siebie wszystko. Od wiosny zawodnicy tej drużyny zwiększą konkurencję w drużynie rocznika 2001, który mamy nadzieję z pełnym zaangażowaniem powalczy o historyczny awans do ligi wojewódzkiej. Z pewnością to ogromne wyzwanie dla zespołu trenerów Łukasz i Dariusza, ale jeżeli zawodnicy utrzymają dotychczasowe zaangażowanie i profesjonalne podejście to możemy być pewni emocjonującej wiosny. Podsumowując jesienne zmagania naszych drużyn należy się cieszyć, że już ponad dwustu młodych zawodników i zawodniczek każdego tygodnia wybiega na zieloną murawę by cieszyć się grą i realizować swoją sportową pasję. Okres zimowy to czas dla trenerów na wyciągnięcie wniosków i solidną pracę, tak by każda drużyna wiosną dokonała postępu w grze, a zespoły Korony coraz bardziej pozytywnie zaznaczały swoją obecność na piłkarskiej arenie Wielkopolski. 

Ostatnim akcentem jesieni jest wybór jedenastki rundy, której dokonali trenerzy naszych drużyn.

Gratulacje dla nominowanych, a dla wszystkich Koroniarzy, rodziców, podziękowania za zaangażowanie i sportową postawę podczas treningów i ligowych zmagań.

Pamiętajmy: „Silna drużyna to drużyna, w której wszyscy trzymają się razem i walczą solidarnie ramię w ramię…”

Z podniesionym czołem!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź