Podsumowanie sezonu piłkarskiego 2016/2017 Korona Zakrzewo – zespół Młodzików rocznik 2004/2005

Podsumowanie sezonu piłkarskiego 2016/2017 Korona Zakrzewo – zespół Młodzików rocznik 2004/2005

 Zdaniem trenera Marcina Jóźwiaka:

W Wiśle przejmowałem drużynę od trenera Tomka Lewandowskiego, który w profesjonalny sposób wprowadził moją osobę w rytm życia grupy. Nigdy wcześniej w swojej przygodzie trenerskiej nie spotkałem się z takim konkretnym, profesjonalnym podejściem do tak ważnej sprawy jakim jest rozstanie się z drużyną i wprowadzenie do niej nowego szkoleniowca. Zapamiętam to do końca swojej przygody trenerskiej, a dziś wiem, że taka postawa będzie mi przyświecać wtedy, kiedy to ja będę musiał pożegnać się z zespołem. Tomku wielkie słowa uznania i podziękowania za tak wielki profesjonalizm.

Po obozie nastał czas rozgrywek ligowych i zespół grał bardzo różnie. Potrafiliśmy w jeden weekend pojechać do Pobiedzisk i wygrać z liderem ligi 2:0, by w kolejny przegrać przed własną publicznością z Orlikiem Mosina 1:2. Taka nierówna gra zespołu spowodowała, że oprócz rozwoju piłkarskiego naszych chłopców musieliśmy wprowadzić także trening mentalny, aby chłopcy podchodzili do każdego meczu z identycznym poziomem motywacji. Jest to długa i żmudna praca, którą nadal będziemy kontynuować, a która już teraz śmiało można powiedzieć przyniosła wymierny efekt.

3

Rundę jesienną zakończyliśmy kilkoma turniejami halowymi, gdzie głównie skupiliśmy się na aspekcie gry 1×1. Halową RAFiK Ligę Młodzików w Buku wygraliśmy, gdzie w sumie w całej lidze zagrało, aż 33 Koroniarzy co jest bardzo dobrym rezultatem.

Nowy rok 2017 otworzyliśmy obozem zimowym i to ponownie w Wiśle. W naszym zamiarze była organizacja obozu na którym troszkę mniej było piłki nożnej, którą chłopcy mają w klubie przez cały rok, a skupiliśmy się na innej aktywności ruchowej, a mianowicie korzystaliśmy z uroków pięknej zimy i zaśnieżonych stoków podczas tygodnia narciarskiego. Zjazdów było tak wiele, że nawet nieco ucierpiała nasza kieszeń. Koniec końców opuściliśmy Wisłę naładowani nieco inną energią niż zwykle, z nowymi doświadczeniami, z nowymi celami i ambicjami.

4

Zdaniem trenera Marcina Jóźwiaka:

Tak jak już zdążyliście zauważyć mam słabość do Wisły. Miasto kilka lat temu poleciła mi moja żona i tak zakochałem się w swoim życiu po raz drugi!

W Wiśle też zakończył się pewien okres (7 miesięczny) obserwacji moich zawodników, młodych Koroniarzy. W tym momencie mogłem już nieco więcej powiedzieć o każdym z chłopców, miałem już inny obraz pracy jaką wkładają w swój rozwój oraz czy traktują treningi poważnie, czy jest to tylko dla nich pewna odskocznia od codzienności. Materiał ten jest dla mnie bardzo cennym zbiorem. Mogę mieć tylko jeden niedosyt, że na obozach nie mogę mieć do dyspozycji całego zespołu. Interakcje na linii zawodnik-zawodnik, trener -zawodnik są wtedy nieocenione i bardzo pomocne w trakcie sezonu ligowego.

W marcu 2017 zespół z wielką determinacją rozpoczął zmagania w rundzie rewanżowej swojej ligi młodzika. Co cieszy trenerów to fakt, że na mecze powoływana była rotacyjnie cała drużyna. W całym sezonie ligowym Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz rozgrywek alternatywnych RAFiK Liga w Przeźmierowie wystąpiła grupa 29 zawodników. W okresie wiosennym frekwencja na treningach, meczach ligowych oraz meczach RAFiK Ligii oscylowała w przedziale 88-90% co jest bez wątpienia bardzo wielkim osiągnięciem drużyny. O wielkim progresie zespołu możecie się przekonać sami spoglądając na zamieszczone tutaj diagramy ligowej sprawozdawczości.

5

Zdaniem trenera Marcina Jóźwiaka:

Wiosna 2017 na długo zapadnie w mojej pamięci dzięki kilku aspektom:

* RODZICE w waszą stronę chylę wielkie gratulację za postawę jaką przyjmowaliście podczas treningów, meczów czy turniejów sportowych. Byliście tam wzorem do naśladowania, zarówno pod kątem kibicowania jak i wspierania Waszych młodych MISTRZÓW.

* RODZICE po raz kolejny wielkie gratulację i podziękowania za frekwencję i dopilnowanie, aby chłopcy pojawiali się na meczach czy turniejach. Fakt możliwości korzystania z powołanych zawodników bez wątpienia miał wpływ na ostateczną formę zespołu.

* ZAWODNICY w większości przypadków było widać, że chłopcy są gotowi na nowe wyzwania, nowe doświadczenia, chcą zdobywać nowe umiejętności, a przy tym nie mają zamiaru się poddawać.

* TRENERZY po prostu jestem dumny i szczęśliwy, że mam wokół siebie takich zdeterminowanych, mądrych, zwariowanych, pozytywnych i chcących się ciągle rozwijać przyjaciółtrenerów, którzy organizują życie sportowe tak wielu młodych ludzi.

* KLUB to stowarzyszenie, które nie zwalnia tempa swojego rozwoju. Po raz kolejny jestem dumny z bycia częścią tak solidnie, spokojnie, a zarazem z wielkim rozmachem rozwijającej się instytucji.

* ZESPÓŁ jako drużyna pokazaliśmy wielki charakter nad jakim pracowaliśmy przez cały rok w treningach, na obozach, na meczach i turniejach. Troszkę szkoda, że nie udało się wywalczyć awansu do I ligi, który w perspektywie całego sezonu była na wyciągnięcie ręki. Cel postaramy się zrealizować w kolejnym sezonie.

6

Cały sezon w pierwszej kolejności podsumowany został wyjazdem grupy 11 osobowej na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej we Francji. Trener Marcin Jóźwiak żałował tylko jednego (podobnie jak przy wyjazdach obozowych), że nie mógł skorzystać z całego zespołu Młodzików we Francji. Jest to wielkie doświadczenie zarówno dla samych zawodników, ale też i dla trenerów. Doświadczenie zagraniczne bez wątpienie będzie przetworzone przez naszych trenerów, dostosowane do naszych potrzeb i wdrożone w nasz system rozwoju młodych Koroniarzy. W drugiej kolejności to alternatywna RAFiK Liga młodzika w Przeźmierowie, którą to nasi młodzi zawodnicy zakończyli na drugim miejscu. Liga to przede wszystkim zabawa, możliwość gry z innymi zespołami, ale też i wartości: szacunek do przeciwnika, trenerów, sędziów. Kwintesencją całego sezonu było powołanie naszego bramkarza Błażeja Krociaka na trening kadry WZPNu. Takie wyróżnienie to wielki zaszczyt dla całego Klubu Korona Zakrzewo. Teraz wszystko w nogach, a w zasadzie w rękach Błażeja. Korona stwarza wszystkim zawodnikom odpowiednie warunki by mogli rozwijać swoje talenty sportowe.

2

Tak oto w wielkim skrócie przedstawia się sezon 2016/2017 w drużynie Młodzików z rocznika 2004/2005. Przed nami czas odpoczynku i relaksu. Część z zawodników już odpoczywa na wakacjach, część dopiero zacznie to robić. Treningi w miesiącach letnich będą odbywać się w klubie raz w tygodniu o czym poinformujemy smsem. Do treningowej pracy wracamy w sierpniu, konkretnie od 19, kiedy to ruszymy do Dzierżoniowa by przygotowywać się do występów w trampkarzach w 11 osobowych składach meczowych. Jak już sam trener Jóźwiak wcześniej podkreślał, że idealną sytuacją byłoby, aby mógł korzystać ze wszystkich piłkarzy na tym zgrupowaniu. Miejsce w składzie może mieć każdy zawodnik, wystarczy tylko odpowiednie zaangażowanie i determinacja zawodnika, ale też i jego rodzica.

Z podniesionym czołem Korona zawsze zespołem.

Do zobaczenie na zielonej murawie.     

pods mlodzik

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź