Zwycięstwo Orlików 2007 na inaugurację

Bardzo emocjonujące widowisko obejrzeli licznie zgromadzeni kibice na boisku w Skórzewie, w którym przeciwnikiem zespołu Korony była drużyna Dyskobolii Grodzisk WLKP. Po remisie w pierwszym meczu i gradzie goli na jesień 6-6 , tym razem również można było się spodziewać wielu bramek i pięknych akcji. Spotkanie nie zawiodło od początku to Korona narzuciła swój styl gry, sporo krótkich szybkich podań, otwierało drogę do bramki przeciwnika. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i prowadzeniu 3:0 wydawało się, że nic nie może przeszkodzić Koroniarzom w odniesieniu zwycięstwa . Jednak zaciekle goniący zespół z Grodziska nie dawał za wygraną, zmniejszając dystans do Korony w kolejnych minutach. Mecz do końca trzymał w napięciu jednak mądrość w grze, odpowiedzialność za decyzję w każdym zagraniu, które mają charakteryzować Koronę przyniosło bardzo radosną chwilę po ostatnim gwizdku sędziego, Korona ostatecznie pokonała rywala 5:4.