Obóz w Dzierżoniowie – relacja

Obóz w Dzierżoniowie – relacja

Po 60 minutach rywalizacji „triumfowali” Dawid, Eryk i Waluś. Wieczorem odebrali „nagrody” a na deser zjedli po cytrynce… Wcześniej godzinka pracy na siłowni, która przydała się w pojedynkach w siłowaniu na rękę w których błyszczał Eryk. Na koniec dnia trenerzy podsumowali obóz i porozmawiali z zawodnikami o najbliższej przyszłości, na którą mamy ambitne plany… wszystko w naszych nogach i głowach. IMG 7122Oby wszyscy byli wytrwali i by każda przeszkoda, która pojawi się na ich drodze była pozytywnym bodźcem do pracy i wzmacniała nas jeszcze bardziej. W sobotni poranek rozegraliśmy grę wewnętrzną- drużyna 2002/03 i trenerzy kontra ekipa 2001/02. Mecz ostatecznie zakończył się sprawiedliwym 😉 remisem. Podsumowując, obóz pokazał duży postęp zwłaszcza w sferze mentalnej, a solidna praca na świetnych obiektach OSiR w Dzierżoniowie (mamy nadzieję) wkrótce zaprocentuje. Treningi na boisku, w hali, siłowni, na stoku i salce fitness, odnowa biologiczna czy w końcu gry kontrolne z wymagającymi rywalami sprawiły, że postaraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas i stworzone warunki. Raz jeszcze wielkie dzięki chłopaki za obóz!!!
Coraz większy profesjonalizm w Waszej pracy niech pomaga Wam realizować piłkarskie marzenia! Z optymizmem trenuj i pamiętaj „nawet jeżeli cały czas masz pod górkę zasze widzisz szczyt, który gdzieś tam na ciebie czeka”.
Z podniesionym czolem Korona zawsze zespolem!!!

Link do galerii zdjęć

Dzień 6

dzierz 6 1Szósty dzień obozu był z pewnością przełomowym momentem obozowych zmagań. Po wczorajszym „relaksie” znowu wzięliśmy się ostro do pracy. Poranny trening przy pięknym słońcu, które znowu nam przygrzewało – zaczął się mocną rozgrzewką.Później doskonalenie elementów techniki, fazy przejściowe i gra zadaniowa. Całość równe dwie godziny. Po obiedzie czas na kolejne gry kontrolne. Rywale z Bielawy i Dzierżoniowa wysoko zawiesili poprzeczkę. Trampkarze remis 1-1 ratują w ostatniej akcji meczu pokazując, że warto zawsze grać do samego końca. Strzelcem gola niezawodny Mikołaj. Juniorzy natomiast bezbramkowo remisują, a bohaterami spotkania obaj bramkarze. Widać trudy obozu ale nie pękamy i jutro damy „do pieca”:)

dzierz 6 2Po kolacji odnowa biologiczna w saunie i jacuzzi, a tuż po niej trenerzy zaprosili na „imprezkę” wszystkich zawodników. Była…pizza i…(tajemnica:) a gwoździem programu filmy i zdjęcia z poprzednich obozów. W rolach głównych Koroniarze a prym wiedli Sid, Jackop, Eryk, Jasina czy Sardi. Po blisko półtora godzinnej zabawie wszyscy wrócili do pokoi i nastała cisza…
Z pozdrowieniami obozowicze – Dzierżoniów 2017.

 

Dzień 5

dzierz nartyKolejny dzień rozpoczął się bardzo wcześnie rano. Punktualnie o godz 7.00 śniadanie. Po śniadaniu autokarem udaliśmy się do kompleksu narciarskiego Górnik w Rzeczce. Fantastyczne warunki do zjazdów, delikatny mróz nic tylko dobrze się bawić. Koroniarze pod okiem instruktora i trenerów rozpoczęli kilkugodzinne szaleństwa. W tym czasie mniej zagorzali fani narciarstwa udali się do Wałbrzycha do centrum Aqua Zdrój. W fantastycznych warunkach korzystali z parku wodnego, saunarium a po wodnym relaksie i małej przekąsce czas na trening na rowerach. dzierz roweryPani trener zafundowała nam niezły wycisk ale wszyscy dali radę. Po powrocie do ośrodka czas na odpoczynek. Wieczorem juniorzy popracowali w siłowni nad wytrzymałością . Dzień zakończyliśmy odprawą i oglądaniem meczów ligi angielskiej i hiszpańskiej. Jutro czas na solidną pracę i mecze kontrolne z drużynami z Bielawy i Dzierżoniowa.
Z pozdrowieniami zawodnicy i sztab trenerski KS Korona Zakrzewo.

Dzień 4

dzierz3Wtorek rozpoczął się dłuższym niż zwykle snem. Po śniadaniu udaliśmy się na poranny trening. Po raz pierwszy odbył się on w zimowej scenerii bowiem Dzierżoniów przykryła gruba warstwa białego puchu. Na pokrytej śniegiem murawie zawodnicy dawali z siebie wszystko a miękkie podłoże sprzyjało wślizgom czy paradom bramkarzy tak że było naprawdę atrakcyjnie. Po obiedzie odprawy taktyczne i kolejne gry kontrolne. Młodsi zawodnicy zagrali mecz z młodzikami Polonii Słubice. Mimo dużo młodszego wieku rywal grał bardzo dobrze i Koroniarze dopiero w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść. Gola zdobył Tomek. Po nich na murawę wybiegli juniorzy. Cel zrewanżować się drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Lechia Dzierżoniów. Silny fizycznie rywal od początku chciał narzucić swój styl gry, jednak to Koroniarze tego dnia byli bardziej zmotywowani i jako pierwsi po pięknej akcji Igora obejmujemy prowadzenie.

dzierz 4 Jednak już w pierwszej części Lechia po błędach naszej obrony wychodzi na prowadzenie 2-1. Druga tercja to nasza przewaga a gol Cieciera po fantastycznej akcji całego zespołu ozdobą tego meczu. W trzeciej tercji przy obficie padającym śniegu lepiej trudy meczu znoszą nasi zawodnicy i tuż przed końcem Miki wykorzystuje prostopadłe podanie , a nasze zwycięstwo staje się faktem. Brawo Korona. Wieczorem po kolacji odnowa biologiczna w saunie i jacuzzi oraz odprawa organizacyjna przed dzisiejszym wyjazdem…ale o tym w kolejnej relacji.
„Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, to także potrafisz tego dokonać”!!!
Good job Korona!
Nie odpuszczamy!
Z piłkarskim pozdrowieniem!

Dzień 3

dzierz ranekPoniedziałek rozpoczęliśmy wyjątkowo wczesnym rankiem. Już o wschodzie słońca na murawę stadionu wybiegli nasi trampkarze, którzy rywalizowali z ekipą trampkarzy młodszych UKS Lechia Dzierżoniów. Mecz był wyrównanym widowiskiem. Rywale świetnie operowali piłką jednak konsekwentna i cierpliwa gra Koroniarzy zaowocowała ładnymi golami Mikołaja i Eryka, które dały nam dwubramkowe zwycięstwo. Brawa dla zespołu, tym bardziej, że wszyscy po raz pierwszy w swej piłkarskiej przygodzie grali mecz tak wcześnie, że potrzebne były nawet światła jupiterów:) Po meczu na trening wybiegli juniorzy, którzy pracowali nad detalami technicznymi i finalizacją działań w ofensywie. Piękne słońce sprzyjało pracy, a humory dopisywały, Po treningu wizyta w mieście i zakupy, a trampkarze odbyli trening biegowy. Po obiedzie obie drużyny skupiły się na taktyce. Dominowała forma gier zadaniowych, które wymuszały podejmowanie szybkich decyzji i dobrą współpracę poszczególnych formacji. Po treningu zasłużony odpoczynek.

dzierz silJuniorzy kończyli dzień treningiem w siłowni, gdzie w formie obwodowej pracowali nad poprawą siły i wytrzymałości siłowej. Wieczorem zasłużona, przepyszna kolacja i wyjście na basen, tak by zregenerować siły przed kolejnym dniem.dzierz bas1 Na koniec odprawa organizacyjna i czas na sen. A jutro kolejne treningi i gra kontrolna. W środę czas na regenerację i wyjazd na narty.
Z obozowymi pozdrowieniami trenerzy i zawodnicy KS Korona Zakrzewo .

 Dzień 1-2

dzierz1W sobotni poranek najstarsi Koroniarze rozpoczęli zimowy obóz. Cel – jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej a wyzwania przed drużynami juniorów i trampkarzy ambitne, więc pracy sporo a warunki do tego idealne. Naszą bazą jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Do naszej dyspozycji wszystko czego sportowcy potrzebują. Boisko ze sztuczną nawierzchnią, hala, siłownia, basen, gabinety odnowy biologicznej i pobliskie góry. Bardzo smaczne posiłki dodają energii a oprócz pracy czas na integrację a już wkrótce wyjazd na narty. Niedzielę rozpoczęliśmy od mszy świętej w Kościele św. Jerzego w Dzierżoniowie i porannymi treningami przy pięknej, słonecznej pogodzie. Aż chciało się pracować, a zawodnicy z wielką ochotą wykonywali kolejne zadania. Popołudniu trampkarze trenowali w hali, a juniorzy rozegrali pierwszą grę kontrolną. Naszym rywalem czołowy zespół Dolnośląskiej ligi juniorów, drużyna gospodarzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Dzierżoniowie. Nasi zawodnicy po bardzo dobrym meczu nieznacznie ulegli gospodarzom. Mecz był emocjonującym widowiskiem. W naszej drużynie zawiodła skuteczność co zemściło się w końcówce meczu. Gola dla Koroniarzy zdobył Igor, który przy większej dokładności mógł ustrzelić w tym meczu hat-tricka. Brawa dla drużyny za niezłą realizacje zadań taktycznych. Wieczorem odprawy za analizą wideo i odnowa biologiczna w hotelu. Już jutro na boisko wybiegną trampkarze, którzy wczesnym rankiem podejmą ekipę UKS Lechia Dzierżoniów.

„Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać”. Niech nikomu nie brakuje motywacji, a praca, którą wykonujesz daje Ci radość i pozwoli być coraz lepszym!!!

Z podniesionym czołem Korona zawsze zespołem!!!

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź