Korona Cup 2016 – relacja

Korona Cup 2016 – relacja

W grupie A spotkały się zespoły: Korona Zakrzewo niebiescy, Akademia Kreatywnego Futbolu Poznań, Akademia Piłkarska Calcio Wągrowiec i UKS Orlik Poznań. W grupie B zacięte boje toczyły ekipy: Korona Zakrzewo żółci, Szkoła Futbolu Luboń, Akademia Piłkarska Błękitni Owińska, UKS Talent Poznań. Po wspaniałych meczach, pełnych emocji, pięknych goli i parad bramkarskich po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy trafiły do Ligi Mistrzów, a miejsca 3-4 do Ligi Europy. Do półfinałów awansować mogły trzy najlepsze teamy z LM i zwycięzca Ligi Europy. O wielkim pechu mogli mówić młodzi Koroniarze, którym do awansu do najlepszej czwórki zabrakło…30 sekund, a zdecydował o tym stracony gol na 1-1 w meczu ze SF Luboń. Ostatecznie turniej zwycięża AKF Poznań przed AP Calcio Wągrowiec i Szkołą Futbolu Luboń. Pamiętajmy, że w tym wieku wynik jest nie tyle ważny co umiejętności indywidualne zawodników takie jak gra 1×1 czy samodzielne podejmowanie decyzji, które w czasie gry z wymagającymi rywalami i przy pełnych trybunach, wymagają od zawodników niesamowitej odwagi i pozwalają zdobyć bezcenne doświadczenie. W barwach Korony zaprezentowało się ponad 30 zawodników, a zadowolenie i uśmiech na ustach naszych podopiecznych – bezcenne! FB IMG 1482097547253Medale dla wszystkich uczestników, puchary i nagrody dla najlepszych zawodników wręczali trenerzy i prezes naszego klubu Maciej Konopa. Wśród nagrodzonych znalazł się Antek Murawski, który wybrany został na najlepszego bramkarza turnieju. W czasie turnieju prężnie działali rodzice najmłodszych Koroniarzy, którzy przygotowali prawdziwe smakołyki, kawę, herbatę i prowadzili stoisko z pamiątkami Korony. Wszystkich zawodników i trenerów otrzymali zaprosiliśmy na prawdziwe piłkarski, bogaty węglowodany posiłek serwowany przez kucharzy z restauracji „Poezji Smaku”.
Po turnieju na parkiecie zaprezentowali się najmłodsi Koroniarze – Skrzaty pod wodzą trenera Jakuba i Żacy starsi prowadzeni przez trenera Rafała. Krótkie mecze pokazowe i przedstawienie każdego z zawodników raz po raz wywoływały salwy oklasków na zapełnionych trybunach. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na loterię Korony. Maszyna losująca w obecności Żaków losowała kolejne numery, a nagrodami były zestawy gadżetów naszego klubu – kubki, proporczyki, szalik, czapki, smycze, długopisy czy koszulki. Jednak wszyscy czekali na tę najważniejszą – koszulkę Lecha Poznań, która trafiła w ręce jednego z naszych zawodników. Gratulujemy! Prezes klubu Maciej Konopa przekazał informacje o najbliższy inwestycjach, złożył świąteczne życzenia oraz przypomniał i zaprosił wszystkich na nasze zimowe obozy i wielkie wydarzenie jakim bez wątpienia jest Gala i Bal Korony Zakrzewo 14 stycznia w Pałacu w Biedrusku. Niech nikogo nie zabraknie tego wyjątkowego dnia!
received 946810488783105Gdy emocje opadły na parkiecie zobaczyliśmy najstarszych Koroniarzy – juniorów młodszych. W turnieju wystąpiły drużyny, które na co dzień rywalizują na I ligowych boiskach: Warta Poznań, MKS Przemysław Poznań, UKS Śrem, Suchary Suchy Las i gospodarze – dwie drużyny Korony.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie a losy rywalizacji ważyły się do ostatnich grupowych spotkań, które rozgrywane były systemem każdy z każdym. Świetnie radzili sobie Koroniarze, jednak do upragnionego finału zabrakło dosłownie…5 sekund, a zdecydował o tym gol stracony właśnie przed końcem ostatniego grupowego meczu z Przemysławem. W ten sposób Korona mając tyle samo punktów co poznańska Warta, przegrała o różnicę jednego gola…co za pech. W ten sposób w finale zacięty bój stoczyli Warciarze i drużyna Sucharów. Lepsi okazali się zawodnicy z Suchego Lasu, którzy wygrali Korona Cup 2016. Nasi tuż za podium, za Wartą i Przemysławem. Każda drużyna otrzymała dyplomy i pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy otrzymali sprzęt sportowy od naszego partnera technicznego firmy Joma . W czasie turnieju była okazja do rozmów wśród zawodników, trenerów. Każdy mógł posilić się owocami lub drożdżówkami od piekarni Rawa. Wśród wyróżnionych znalazł się Igor Gurynowicz z tytułem odkrycie turnieju, a najlepszym strzelcem naszej drużyny został Mikołaj Konieczny, zdobywając 6 goli. Po 12 godzinach piłkarskich zmagań turniej Korona Cup 2016 przeszedł do historii. Do zobaczenia na kolejnych turniejach, a na nadchodzący, świąteczny czas życzymy wszystkim piłkarzom i piłkarkom zdrowia, wysokiej formy, radości z gry oraz wielu niezapomnianych przygód w Nowym 2017 Roku.
Z pozdrowieniami sztab trenerski KS Korona Zakrzewo.

Link do galerii zdjęć

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź