II Gala oraz Bal Korony Zakrzewo za nami.

II Gala oraz Bal Korony Zakrzewo za nami.

Pierwszym punktem programu tego wieczoru była Gala Korony Zakrzewo w czasie której podsumowaliśmy osiągnięcia Naszego Klubu. Rok 2015 był bardzo dobrym rokiem dla Korony Zakrzewo. Przybyło nam ponad 100 Koroniarzy głownie za sprawą dwóch nowych sekcji: sekcji pływackiej oraz sekcji koszykówki. Przybyło nam również piłkarzy i szachistów a mocna pozycja sekcji szachowej jest stale zauważana w województwie wielkopolskim. W ten oto sposób powoli stajemy się największym klubem Gminy Dopiewo.
W 2015 roku były również wymierne sukcesy sportowe. I tak w sekcji piłki nożnej:
1. 1 miejsce (drużyna Orlik E2 2006) w rozgrywkach MTS Tarnowiak w grupie srebrnej.
2. 3 miejsce (drużyna Orlik E1 2004-2005) w rozgrywkach MTS Tarnowiak edycja wiosenna i jesienna.
3. Wygrana wiosennej ligi w grupie Orlik (drużyna Młodzik D2 2004-2005).
4. 2 miejsce w jesiennej lidze Młodzik (drużyna Młodzik D2 2004-2005).
5. 1 miejsce w Turnieju w Konarzewie 13.06.2015 (drużyna Młodzik D1 2003-2004).
6. 3 miejsce w lidze WZPN Młodzik D1 w rundzie jesiennej (drużyna Młodzik D1 2003-2004).
7. 2 miejsce w lidze WZPN wiosna – rocznik 2001 (drużyna Trampkarze 2001-2002).
8. 2 miejsce w Turnieju w Dopiewie (drużyna Trampkarze 2001-2002).

Były również sukcesy organizacyjne sekcji piłki nożnej jak:
1. Obóz zimowy w Twardogórze oraz letnie w Białogardzie i Szamotułach.
2. Turniej Mikołajkowy w Dopiewie który zgromadził szeroką publikę.

Także sekcja szachowa mogła pochwalić się niemałymi osiągnięciami (a to tylko wybrane osiągnięcia):
1. 4. miejsce juniorów w IV Wielkopolska Liga Juniorów 2015 Grupa A (szachy klasyczne).
2. Bruno Rusche 1 miejsce na szachownicy trzeciej
3. Max Geski 3 miejsce na szachownicy pierwszej.
4. 3 miejsce seniorów w III Wielkopolskiej Lidze Szachowej 2015.
5. Witosław Walkusz i Damian Bartkowiak 1 miejsce na szachownicy drugiej i trzeciej.
6. Mistrz Gminy Duszniki 1 miejsce – Max Geski.
7. Mistrz Juniorów Gminy Stęszew 1 miejsce – Igor Pokrzywniak.
8. 1 miejsce w Półfinałach Mistrzostw Juniorów – Max Geski.
9. Mistrzostwa Juniorów w Koronie Zakrzewo –1 miejsce Max Geski.
10. I Krok Szachowy Gargamele Poznań – 1 miejsce Olgierd Tadych.
11. Turniej jesienny w Stęszewie – grupa B – Bruno Rusche.

Sekcja szachowa mogła również pochwalić się organizacją 16 turniejów szachowych i jednego warcabowowego, m.in. Mistrzostwa/Półfinały Juniorów Sekcji Szachowej KS Korony Zakrzewo i turnieje z serii Piątkowe Szachy Szybkie/Błyskawiczne w Koronie Zakrzewo. Ponadto Korona Zakrzewo współorganizowała:
1. Błyskawiczny Turniej Szachowy w ramach 40. Jarmarku Świętojańskiego.
2. 6-12.09 w Katowicach obóz szkoleniowo-szachowy połączony z uczestnictwem naszych juniorów w Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych, Szybkich.
Dużym powodzeniem cieszył się również Turniej Mikołajkowy Korony Zakrzewo który zgromadził aż 112 zawodników i zawodniczek z powiatu poznańskiego

Korona Zakrzewo w 2015 roku nie samym sportem żyła. W marcu w ramach cyklu wypraw „Cudze chwalicie swego nie znacie” zorganizowaliśmy wycieczkę po Poznaniu gdzie zwiedzaliśmy Stary Rynek, Farę, Wzgórze Św. Wojciecha. Był również wątek motoryzacyjny w Laboratorium Skoda Auto Lab. W grudniu nie mogło zabraknąć również wyprawy do Berlina na mecz Bundesligi. Tym razem oglądaliśmy mecz Hertha-Bayer 04 Leverkusen który dostarczył nam wiele wrażeń sportowych. Nie mogło również w stolicy Niemiec zabraknąć czasu na zwiedzanie Berlina. Obok atrakcji turystycznych jakie oferuje Berlin odwiedziliśmy również Muzeum Techniki.

Wśród wydarzeń 2015 roku przypomnieliśmy o wrześniowym festynie Korony Zakrzewo w czasie którego zaprezentowano nowy Herb Klubu. Festyn był czasem dobrej zabawy jak również rywalizacji sportowych. Naszymi specjalnymi gośćmi byli: ikona piłkarska Wielkopolski Jarosław Araszkiewicz oraz obecny piłkarz Lecha Poznań Dariusz Dudka.

W czasie Gali po raz drugi przyznano statuetki przyjaciel Korony Zakrzewo. Jest to wyjątkowa forma podziękowania wyróżnionym za wkład i zaangażowanie w rozwój Korony Zakrzewo. W tym roku w kategorii „Rodzice” wyróżniono:
1. Pawła Żurka
2. Przemysława Spiralskiego
3. Adama Kuca

W kategorii podmiot wspierający wyróżniono Łukasza Kałużniaka, który reprezentuje firmę Cagen S.C.
Serdecznie dziękujemy wyróżnionym za ich wkład i pomoc w rozwoju Naszego Klubu.

Nie zabrakło również podziękowań dla podmiotów wspierających działalność klubową. Słowa podziękowań skierowane zostały do:
1. Firmy Cagen – za wsparcie finansowe sekcji piłki nożnej.
2. Timac Agro Polska – za wsparcie w utrzymaniu murawy boiska.
3. PHU Inskol -za wsparcie finansowe sekcji piłki nożnej oraz festynu Korony Zakrzewo.
4. Romanowi Krawczykowi – za użyczenie sprzętu przy instalacji słupów oświetleniowych boiska Korony Zakrzewo.
5. Państwu Glesmann z Stop and Shop w Dąbrówce – za wsparcie sekcji szachowej.
6. Firmie Mondi w Dopiewie – za wsparcie sekcji szachowej.
7. Magdalenie Odważny z Księgarni „Książkowy Raj” w Dąbrowie za wsparcie sekcji szachowej.

Ostatnim punktem Gali było przedstawienie nowego sponsora/darczyńcy, który od stycznia 2016 roku przyłączył się do grona wspierających finansowo Koronę Zakrzewo. Tym podmiotem jest Bank Spółdzielczy Duszniki oddział w Skórzewie który podpisał 12 miesięczną umowę sponsorską z Naszym Klubem. Serdecznie witamy w gronie Koroniarzy i dziękujemy za udzielone wsparcie.

A po Gali zakończonej toastem za pomyślność Korony Zakrzewo rozpoczął się Bal w czasie którego oczywiście nie zabrakło atrakcji. Obok dobrego jadła, jeszcze lepszej muzyki zespołu Czysta Energia były również emocje związane z aukcją wartościowych przedmiotów aukcyjnych. Tym razem walka toczyła się o:
1. Oryginalną koszulkę meczowową reprezentacji Polski z eliminacji do mistrzostw Europy Francja 2016 z autografem trenera Adama Nawałki.
2. Dwa bilety na mecz Polska-Serbia na Inea Stadionie w Poznaniu 23 marca 2016 roku ufundowane przez trenera młodzieżowej reprezentacji Polski Marcina Dornę.
3. Trening indywidualny z trenerem reprezentacji Polski U-21 Marcinem Dorną
( trenerem takich piłkarzy jak: Arkadiusz Milik, Karol Linetty, Paweł Wszołek)
4. Oryginalną koszulkę meczowa Lecha Poznań z autografami wszystkich piłkarzy z rundy jesiennej sezonu 2015/2016.
5. Oryginalną piłkę meczową z autografami wszystkich piłkarzy Lecha Poznań ufundowaną przez Adama Kuca.
6. Wyjście dziecka na murawę stadionu INEA z zawodnikami przed meczem ekstraklasy Lecha Poznań.

7. Wejście na trybunę SCOUTING/DZIENNIKARZE podczas jednego wybranego meczu w towarzystwie trenera Tomasza Lewandowskiego. Wprowadzenie w temat pracy Scoutingu w Lechu Poznań, uczestnictwo w konferencji pomeczowej.
8. „Urodziny z Koroną” – sportowe animacje, gry i zabawy piłkarskie prowadzone przez trenerów Korony na boisku w Zakrzewie oraz tort urodzinowy Koroniarza.
9. Kolacje oraz noc w Pałacu Biedrusko dla dwóch osób.
10. Skórzany portfel oraz pióro ufundowane przez Bank Spółdzielczy oddział w Skórzewie.

11. Trening personalny prowadzony przez trenera Jakuba Górczaka z Rodzicem i dzieckiem.

Gala oraz Bal Korony Zakrzewo długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Po raz kolejny spędziliśmy wyjątkowe chwile w Rodzinie Korony Zakrzewo a Gala oraz Bal Korony staje się już dobrą tradycją Naszego Klubu.
Dziękujemy serdecznie firmie Linteli oraz MPI Systems za wsparcie finansowe w organizacji Balu.

{gallery}photo/gala2016{/gallery}

 

 

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź