Nasze święto = Gwiazdkowe turnieje szachowe – 19.12.2015

Nasze święto = Gwiazdkowe turnieje szachowe – 19.12.2015

W 2015 aż 112 zawodniczek i zawodników z terenu powiatu poznańskiego, i nie tylko rywalizowało w Gwiazdkowym Turnieju Szachowym w Zakrzewie, którego organizatorem była sekcja szachowa Klubu Sportowego Korona Zakrzewo.

W kategorii open zwyciężył Marek Zakrzewski z ASSz Lipno Stęszew, a wśród dzieci zwyciężył Kamil Kuczyński ze Szkółki Szachowej KS Korona Zakrzewo.

Zorgaanizowaliśmy po raz kolejny zorganizował w Zakrzewie, tym razem w OSP Zakrzewo, turnieje szachowe dla wszystkich zawodniczek i zawodników z powiatu poznańskiego oraz gości z regionu. W turnieju w kategorii dzieci do V kategorii szachowej rozgrywano 6 rund po 30 minut dla zawodnika, a w kategorii open 9 rund po 10 minut plus 4 sekundy bonusu za każde posunięcie. Sędzią pierwszego turnieju był kierownik i instruktor sekcji szachowej KS Korony Zakrzewo Damian Bartkowiak a turnieju Open A Magdalena Judek. Rywalizację otworzył wójt gminy Dopiewo pan Adrian Napierała, wraz z Prezesem KS Korony Zakrzewo Przemysławem Paczkowskim, Dyrektorem Mondi Poznań (Dopiewo) Sebastianem Możdżeniem, Naczelnikiem OSP Zakrzewo – Wojciechem Dornom, sołtysem Zakrzewa Marianem Czekalskim i Moniką Koralewską prezesem „Sportu na Plus” z Suchego Lasu.

Klasyfikacja dzieci do V kategorii szachowej – turniej B:
1. Kamil Kuczyński (Szkółka KS KORONA Zakrzewo) 5,5 punktów z 6 partii
2. Piotr Uchman (Poznań) 5 punktów z 6 partii
3. Bartłomiej Nowak (Poznań) 5 punktów z 6 partii
4. Mateusz Kalinowski (UKS GCK Sękowo) 5 punktów z 6 partii
5.  Bartosz Wichłacz (AZS Poznań) 4,5 punktów z 6 partii

Klasyfikacja kategorii Open A (FIDE):
1. Marek Zakrzewski (ASSz Lipno Stęszew)
2. Tomasz Kempinski (KS Korona Zakrzewo)
3. Wojciech Olejarczyk (KS Korona Zakrzewo)
4. Tomasz Stróżyk (Poznań)
5. Mikołaj Nowak (UKS Smecz Konin)

Turniej odbył się dzięki wsparciu wielu podmiotów z gminy Dopiewo, a także ościennych gmin. Turnieje wsparli: Urząd Gminy w Dopiewie, Stowarzyszeni „Sport na Plus” z Suchego Lasu, Ochotnicza Straż Pożarna z Zakrzewa, Wielkopolski Związek Szachowy, sponsor strategiczny: Mondi Poznań z Dopiewa, sponsorzy: „Animal Point”-sklep zoologiczny Dąbrówka, „Brokerzy 24 Centrum Nieruchomości” z Plewisk, „CCR Sport Sklepy i Serwisy Rowerowe” z Poznania, Księgarnia „Książkowy Raj” – Dąbrowa, Restauracja „Silva Rerum” z Dąbrówki, „Super Shop” z Dąbrówki, Poznania a także rodzice szachistów i zawodnicy sekcji szachowej „KS Korony Zakrzewo”.

Więcej:

 https://www.facebook.com/koronaszachy/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_5683/results.html?l=pl&tb=10_

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_5808/index.html?l=pl

Relacje Naszych patronów medialnych.

http://naszglospoznanski.pl/gwiazdkowy-turniej-szachowy-za-nami/

http://www.pulsgminy.pl/najwiekszy-gminny-turniej-szachowy-w-zakrzewie-za-nami

 

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź