Sekcja pływania ruszyła…

Sekcja pływania ruszyła…


Aby zrealizować ten pomysł Korona Zakrzewo nawiązała współpracę z Tarnowskimi Termami (najnowszym obiektem pływackim w Wielkopolsce) gdzie doświadczona instruktora pływania  – Pani Renata KRYCZKA szkoli koroniarskich pływaków .

Jak doskonale wiadomo pływanie odgrywa ważną rolę w rozwoju młodego człowieka. Regularne pływanie nie tylko pozwala wzmocnić wszystkie grupy mięśni i utrzymać prawidłową postawę, ale wyrabia również w młodym człowieku takie cechy jak: systematyczność, odpowiedzialność, odwagę, zdyscyplinowanie a także i przede wszystkim pozwala poprawić kondycję jakże ważną w innych dyscyplinach sportowych.

Naszych pływaków podzieliliśmy na trzy podstawowe grupy:

Żabki – dziewczynki i chłopcy którzy w ramach zajęć na małym basenie adaptują się ze środowiskiem wodnym oraz zdobywają umiejętności elementarnego pływania w tym przygotowują się do nauczania technik pływania sportowego.

Delfiny młodsze i starsze – dziewczyny i chłopcy którzy mają już za sobą podstawowe umiejętności pływackie a w czasie zajęć na basenie sportowym poznają oraz doskonalą techniki pływania takie jak: kraul na grzbiecie, kraul na piersiach, styl klasyczny, delfin.

Delfiny starsze „poniedziałkowe” – dziewczyny i chłopcy którzy w czasie zajęć na basenie sportowym pracują nad technikami pływania, wytrzymałością oraz przygotowaniem do egzaminu na kartę pływacką oraz na żółty czepek.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czwartki (trzy grupy) oraz w poniedziałki (jedna grupa).

Zaangażowanie koroniarskich pływaków na pierwszych zajęciach (a jest ich w sumie aż 49) było bardzo duże a chęć zdobycia lub szlifowania umiejętności pływackich stanowiło priorytet. Co najważniejsze dzięki sekcji pływania zwiększyliśmy liczbę dziewczyn w Koronie, które z dumą koroniarską biorą udział w zajęciach. U progu nowych wyzwań życzymy sekcji pływania i jej zawodnikom osiągnięcia stawianych celów a także radości z uprawiania tej wyjątkowej dyscypliny.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź