Wrzesień za nami…przedstawienie grup i trenerów

Wrzesień za nami…przedstawienie grup i trenerów

 

Grupa 2007-2008 to podopieczni trenerów Jakuba Górczaka i Rafała Starzyńskiego. Zawodnicy z tej grupy już mieli okazję zadebiutować w meczach Korony w lidze Tarnowiaka i patrząc na zaangażowanie i wykonywaną pracę treningową, na pewno będzie z nich olbrzymia pociecha. Pierwszym trenerem jest Jakub Górczak , były zawodnik Poznaniaka Poznań czy Gromu Plewiska. Absolwent AWF w Poznaniu, tegoroczny magister wychowania fizycznego i sportu, specjalista od przygotowania motorycznego. Trener Jakub prowadzi również chłopców z roczników 2004-05. Zawodnicy Ci występują z sukcesami w lidze Tarnowiaka, a wielu z nich otrzymało już szansę gry w lidze WZPN.

Kolejne grupy to drużyny reprezentujące Koronę Zakrzewo w lidze WZPN.

Orliki to podopieczni trenera Marcina i Krzysztofa. Chłopcy z roczników 2006 i 2007 po raz pierwszy debiutują w rozgrywkach ligowych WZPN. Pierwsze mecze to tak zwane frycowe i jesteśmy pewni, że jak okrzepną i nabiorą pewności siebie to z sukcesami rywalizować będą w kolejnych meczach . Trenerzy cierpliwie i spokojnie podchodzą do ligowej rywalizacji, bowiem w tym wieku najważniejsza jest technika indywidualna, umiejętność gry 1×1 czy szybkość działania…na taktykę przyjdzie czas a wówczas o wyniki możemy być spokojni.

Grupa 2004 to młodzik młodszy. Podopieczni trenera Tomasza Lewandowskiego po solidnie przepracowanym obozie świetnie wystartowali w lidze i szkoda tylko wpadki z Akademią Reissa, która komplikuje możliwość awansu do ligi mistrzów. Trener Tomek to były zawodnik takich klubów jak Lech Poznań, Warta Poznań, Sandecja Nowy Sącz. W barwach Amiki Wronki sięgnął po Puchar Polski, z powodzeniem grając w meczu finałowym. Absolwent UAM w Poznaniu, trener i skaut poznańskiego Lecha. To niezwykle barwna osobowość i pierwszy trener który tworzył dzisiejszą sekcję piłki nożnej w Koronie Zakrzewo. Zawodnicy mają możliwość czerpania z jego ogromnego doświadczenia piłkarskiego i trenerskiego co już dziś procentuje patrząc na wyniki młodzików. A to dopiero początek jego pracy z tą grupą.

Młodzik starszy to ekipa rocznika 2003. Podopieczni trenera Rafała Starzyńskiego świetnie rozpoczęli sezon od trzech zwycięstw, jednak po dwóch porażkach z Lechem Poznań i TPS Winogrady Poznań znajdują się na trzecim miejscu w tabeli , ale z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa o czym świadczy ostatni mecz z Komornikami wygrany 10-1. W drużynie świetnie radzą sobie dwie nasze piłkarki Natalia i Patrycja, które udowadniają że nie tylko mężczyźni potrafią dobrze grać w piłkę. Natalia jest autorem gola roku w Koronie Zakrzewo zdobywając w poprzednim sezonie bramkę strzałem z…połowy boiska! Trener Rafał to również
tegoroczny absolwent AWF w Poznaniu. Obroniony tytuł magistra i licencja trenerska ze specjalizacją trenera przygotowania motorycznego sprawiają, że zawodnicy mają się od kogo uczyć, a trener Rafał to były zawodnik min. III ligowego Sokoła Kleczew.

Najstarszą grupą w Koronie są podopieczni trenera Łukasza Berczyńskiego – trampkarze starsi. Po dobrze przepracowanym obozie w Białogardzie apetyty na sukces w lidze były ogromne. Trafiliśmy do „grupy śmierci”, z zespołami które w tej kategorii wiekowej są w ścisłej czołówce i zdobywały już mistrzowskie tytuły. Start rozgrywek okazał się bardzo trudnym doświadczeniem i po czterech porażkach z rzędu humory były nie najlepsze. Jednak profesjonalizm zawodników, ciężka praca i dobra atmosfera znowu powoli odmieniają drużynę, którą stać na walkę o najwyższe cele. Ostatnie mecze to potwierdzają a drużyna wróciła na zwycięską ścieżkę….oby jak najdłużej! Trenerem jest Łukasz Berczyński, a pomaga mu trener Dariusz Rudner. Trener Darek odpowiada min. ze przygotowanie fizyczne i trzeba przyznać, że kondycja to nasza naprawdę mocna strona. Nad stroną techniczno-taktyczną i organizacją gry czuwa trener Łukasz, były zawodnik min. poznańskiej Warty, Lecha, Remesu Opalenica, Gromu Plewiska. Grając na pozycji bramkarza stara się również swoje doświadczenie przekazywać naszym bramkarzom prowadząc specjalistyczne treningi. Jest absolwentem AWF w Poznaniu, trenerem z licencją UEFA. Odpowiada również za koordynowanie prac boiskowych i sportową organizację naszego klubu przejmując pałeczkę po trenerze Tomaszu Lewandowskim. Obserwując dynamikę rozwoju naszej sekcji piłki nożnej z optymizmem patrzymy w przyszłość i z pewnością czeka nas wiele piłkarskich wyzwań w trwającym sezonie. Cieszmy się grą w piłkę nożną, rozwijajmy swój talent, z szacunkiem traktujmy swoich kolegów, trenerów, rodziców. Pamiętajmy „przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

Korona to MY: Zawodnicy, rodzice, trenerzy ! Razem patrzymy w przyszłość!!!

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź