Obóz sportowy Korony Zakrzewo, Pokrzywna 2014

Obóz sportowy Korony Zakrzewo, Pokrzywna 2014

W pierwszym tygodniu sierpnia drużyna Korony Zakrzewo udała się na obóz sportowy do Pokrzywnej w pięknych Sudetach. 88 młodych piłkarzy i piłkarek dwoma autokarami dojechało do ośrodka wyposażonego w mały basen, saunę oraz sale konferencyjną.

Jak to zwykle na początku bywa młodzież posiadała wiele energii i ochoty do pracy. Dwa treningi dziennie na boisku ze sztuczną oraz naturalną murawą nie zniechęciły nikogo do pracy. Ciężkie zajęcia, mecze kontrolne, kąpiele w basenie, spacery górskie oraz na łowiska, to główne zajęcia młodych Koroniarzy. Wszyscy podołali każdemu wyzwaniu i dzielnie dotarli do końca zgrupowania. Cele trenerskie zostały osiągnięte, rozwiązania taktyczne wprowadzone, technika zawodników polepszona, kondycja coraz lepsza. Można stwierdzić, iż pełen sukces szkoleniowy. Sukcesem także okazało się środowe dopołudnie. Wszyscy uczestnicy obozu pod czujnym okiem przewodnika udali się czerwonym szlakiem na szczyt KOPA BISKUPIA. Nie dla wszystkich było łatwo ale jak zawsze Korona dała radę!

Istotą wyjazdu była także integracja całego Stowarzyszenia. Obóz celowo został tak ułożony aby Koroniarze mogli się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Najmłodszymi uczestnikami byli chłopcy urodzeni w 2007 roku  nie mający nawet 7 lat! Jako jedyna grupa wzięli oni udział w wycieczce do zaginionego miasta, w którym odwiedzili jaskinie dzikich zwierząt oraz kopalnie złota. Najstarszą grupą byli piłkarze mający 14 lat i byli to uczniowie skórzewskiego Gimnazjum. Wszyscy zawodnicy, bez względu na wiek uczestniczyli w konkursie łowienia ryb!

Powstały przedział wiekowy na obozie nie był problemem, a wręcz przeciwnie, spowodował to na czym nam, trenerom i opiekunom najbardziej zależało – stworzył poczucie jedności, grupy i wspólnoty. Codzienne odprawy wieczorne omawiające każdy trening, mecz czy wydarzenie, owocowały uśmiechami, oklaskami czy okrzykami w stylu : „Zawsze i wszędzie Korona w mym sercu będzie” !!!.  Nic dodać nic ująć.

Ostatniego wieczoru odbył się jak zawsze oczekiwany przez nowych obozowiczów chrzest… Kąpiel w basenie, łyk świeżej cytryny, tor przeszkód oraz pojedynek z trenerami to trudności jakie musieli pokonać kandydaci na prawdziwych Koroniarzy. Na końcu trasy czekał na nich najbardziej doświadczony Dawid Słowik, który koronował nowych zawodników nadając im wybrany przydomek.

Na wieczornym spotkaniu podsumowującym obóz nie mogło zabraknąć nagród indywidualnych. Z każdej grupy wyłoniono 3 wyróżniających się zawodników w różnych kategoriach, i tak: odkrycie obozu – Sebastian Rudner, najlepszy piłkarz – Hubert Makowski, największy postęp grupy B – Filip Wroński, największy profesjonalista – Mateusz Starzak, największy walczak – Kacper Wojtan, najlepszy strzelec – Jan Konopa, najlepszy bramkarz – Igor Olejniczak, największy postęp grupy C – Wiktor Górny, nadzieja Korony – Franek Moroz, największy talent – Dawid Rutkowski. Były także wyróżnienia poza sportowe: najlepszy wędkarz – Patryk Kędziora, najczystszy pokój – Patrycja Obuchowska, Natalia Kubiak (nikogo to nie zaskoczyło), najsympatyczniejszy uczestnik obozu – Gabriel Mechliński, przykład do naśladowania – Mateusz Matuszczak, Wiktor Pieniak, nagroda za wytrwałość – Wiktor Kurp oraz gwiazda obozu – Michał Rosada!

Trenerzy oraz opiekunowie dziękują wszystkim sportowcom za wspólne spędzone chwile. Czekamy na kolejne obozy!

PS Zapraszamy do nabywania zdjęć z obozu letniego autorstwa Pani Ewy Olińskiej i przy okazji wsparcia finansowego prac prowadzonych na naszym boisku.
Płytę z fotografiami w cenie 15zł można zamawiać u Pani Ewy wysyłając SMS na nr 518451595 lub przez profil Facebook Ewelina Olina.

Próbka zdjęć z obozu.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź