SZACHY

kalendarium
2012-02-01 09:00 Item Title of Your event

Autor: Tomasz Woźniak / "Nasz Głos Poznański"

Niemal 120 zawodników rywalizowało w  IV Gwiazdkowym Turniej Szachowy z Koroną Zakrzewo, którego patronem medialnym był dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. W kategorii open zwyciężył reprezentant gospodarzy Michał Adamski, a turniej był zgłoszony do oceny rankingowej Światowej Federacji Szachów.

Klub sportowy Korona Zakrzewo po raz kolejny zorganizował w miniony weekend w podpoznańskim Zakrzewie w sali OSP turniej szachowy dla miłośników tego sportu z powiatu poznańskiego oraz gości z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. W sobotę rozegrano 9 rundowy open, zgłoszony do oceny rankingowej Światowej Federacji Szachów. Turniej był rozgrywany tempem po 10 minut, dla zawodnika, plus 4 sekundy bonusu za każde posunięcie.

 

Rywalizację otworzył zastępca wójta gminy Dopiewo Paweł Przepióra wraz z prezesem KS Korony Zakrzewo Maciejem Konopą, przedstawicielem firmy Mondi Poznań (Dopiewo) Sebastianem Możdżeniem, gminnym radnym  Wojciechem Dorną oraz sołtysem Zakrzewa Marianem Czekalskim.

– Fantastyczny turniej, który był bardzo dobrze przygotowany, a Święty Mikołaj miał nagrody dla wszystkich uczestników. Tak trzymać Korona – podsumował turniej prezes LKS Chrobry Gniezno, Emil Wiśniewski.

Klasyfikacja kategorii Open A (FIDE):
1. Michał Adamski (KS Korona Zakrzewo) k++ 7,5 pkt z 9
2. Marek Zakrzewski (ASSz Lipno Stęszew) k 7 pkt z 9
3. Tomasz Kempinski (KS Korona Zakrzewo) FM 7 pkt z 9
4. Dawid Niekraś (UKS KSM Tęcza Kościan) FM 6,5 pkt z 9
5. Tomasz Stróżyk (Poznań) k 6,5 pkt z 9

Dodatkowo turniej był Mistrzostwami KS Korony Zakrzewo w szachach szybkich gdzie najlepszym w kategorii mężczyzn był Michał Adamski, a kobiet Katarzyna Huchwajda, Natomiast wśród juniorów triumfowali Kamil Chaczynski i Paulina Woźniak. W niedzielę odbyły się trzy turniej szachowe dla juniorów do lat 18, który zgromadził blisko 70 młodych szachistów.

Klasyfikacja od 1600 A:
1. Hubert Niemier (KS Korona Zakrzewo) – 8,5 pkt z 10
2. Szymon Tadych (KS Korona Zakrzewo) – 8 pkt z 10
3. Maja Andrzejewska (UMKS Na Pięterku Poznań) – 7 pkt z 10

Klasyfikacja do 1400 B:
1. Wojciech Stuchlak (KS Korona Zakrzewo) – 6 pkt z 8
2. Paulina Czajkowska (ASSz Lipno Steszew) – 5,5 pkt z 8
3. Kacper Marciniak (ASSz Lipno Steszew) – 5 pkt z 8

Klasyfikacja do 1200 (turniej z możliwościom zdobycia kategorii IV-V) C:
1. Bruno Stachowiak (UMKS Na Pięterku Poznań) – 6 pkt z 6
2. Bartłomiej Nowak (SP 46 Poznań) – 5 pkt z 6
3. Franciszek Pogodski (Szkółka Lech WSUS Poznań) – 5 pkt z 6

IV Gwiazdkowy Turniej Szachowy z Koroną Zakrzewo odbył się dzięki wsparciu następujących podmiotów: Urząd Gminy w Dopiewie, Stowarzyszeni „Sport na Plus” z Suchego Lasu, Ochotnicza Straż Pożarna z Zakrzewa, sponsor strategiczny: Mondi Poznań z Dopiewa, „Animal Point”- sklep zoologiczny Dąbrówka, „Brokerzy 24 Centrum Nieruchomości” z Plewisk, „CCR Sport Sklepy i Serwisy Rowerowe” z Poznania, „CrosFit Joyrdie” Dąbrówka, „Domcar” Poznań, Księgarnia „Książkowy Raj” – Dąbrowa, Deweloper „Quertos” z Zakrzewa, Restauracja „Silva Rerum” z Dąbrówki, „Super Shop” z Dąbrówki, Poznania.

FaniMani.pl

Biuletyn Informacyjny

Zapraszamy do subskrypcji naszego biuletynu.
Najpilniejsze informacje od trenerów dotyczące wybranych grup, komunikaty zarządu oraz wiadomości o nadchodzących wydarzeniach klubowych -na Twój adres e-mail.