KOSZYKÓWKA

IMG 3482W dniach 25 – 30.05.2017 Koszykarze Korony Zakrzewo rozegrali 3 ostatnie mecze w sezonie 2016/2017 i zakończyli rozgrywki ligi minikoszykówki.

Żaden z 3 ostatnich meczy nie przyniósł naszej drużynie zwycięstwa. Nasi koszykarze walczyli ambitnie od pierwszej do ostatniej sekundy – niestety bez powodzenia. Trzeba przyznać, że wszystkie te spotkania stały na wysokim poziomie. O niekorzystnych wynikach zdecydowały pewne problemy kadrowe. Zabrakło może również po prostu sportowego szczęścia, szczególnie w ostatnim meczu z liderem rozgrywek – UKS Kosz Ostrów Wielkopolski, przegranym zaledwie dwoma punktami.

Poniżej przedstawiamy wyniki i zdobycze punktowe naszych zawodników w tych spotkaniach.
25.05.2017, Korona Zakrzewo : BC Obra / UKS Jedynka Kościan – 49 : 55
Kajetan Kaczyński – 16, Szymon Koszyca – 9, Mikołaj Budny – 6, Antoni Krawiecki – 6, Kacper Klikowicz – 4, Stanisław Skowroński – 4, Igor Chlebowski – 2, Filip Piotrowicz – 2, Karol Bielat – 0, Maciej Radziewicz – 0, Tymoteusz Żerko – 0.
27.05.2017, Korona Zakrzewo : Nickel Basket Akademia Suchy Las – 51 : 69
Kajetan Kaczyński – 21, Igor Chlebowski – 14, Szymon Koszyca – 6, Stanisław Skowroński – 3, Kacper Klikowicz – 2, Antoni Krawiecki – 2, Maciej Radziewicz – 2, Igor Mastalerz – 1, Filip Piotrowicz – 0, Karol Bielat – 0.
30.05.2017, Korona Zakrzewo : UKS Kosz Ostrów Wielkopolski – 52 : 54
Kajetan Kaczyński – 14, Szymon Koszyca – 13, Stanisław Skowroński – 6, Igor Mastalerz – 5, Antoni Krawiecki – 4, Filip Piotrowicz – 4, Tymoteusz Żerko – 4, Kacper Klikowicz – 2, Karol Badziński – 0, Karol Bielat – 0, Maciej Radziewicz – 0.

IMG 3202

Nasi chłopcy w ostatniej fazie rozgrywek walczyli o miejsca 1-6. Niestety Poznański WZKosz jeszcze nie podsumował naszej kategorii rozgrywek, ale wydaje się, że nasza drużyna i zajęła w lidze 5 lub 6 miejsce na 19 drużyn. Do podium zabrakło niewiele i choć pozostaje pewien niedosyt, to trzeba bardzo pozytywnie podsumować udział zespołu Korony Zakrzewo w tegorocznej lidze. Niewątpliwie jest to sukces całej drużyny i trenera; sukces, którego na pewno nie spodziewaliśmy się przed sezonem.
Królem strzelców naszej drużyny w rozgrywkach został Kajetan Kaczyński ze zdobyczą 259 punktów w całym sezonie. Kolejni najlepiej punktujący to: Igor Mastalerz – 196, Antoni Krawiecki – 142, Szymon Koszyca – 128, Stanisław Skowroński – 84, Tymoteusz Żerko – 55, Filip Piotrowicz – 51 i Igor Chlebowski – 32.
Podsumowując, mamy za sobą bardzo udany sezon, w którym wszyscy nasi zawodnicy zrobili duże postępy. A to zaowocuje na pewno w przyszłym sezonie.
Przed nami teraz przerwa wakacyjna i letni obóz sportowy, podczas którego będziemy się przygotowywać do rozgrywek w lidze młodzików młodszych. Do zobaczenia na salach sportowych w sezonie 2017/2018 !

IMG 3331

FaniMani.pl

Biuletyn Informacyjny

Zapraszamy do subskrypcji naszego biuletynu.
Najpilniejsze informacje od trenerów dotyczące wybranych grup, komunikaty zarządu oraz wiadomości o nadchodzących wydarzeniach klubowych -na Twój adres e-mail.